Na stadionie Turf Moor dnia 2023-12-16 17:30 odbył się mecz pomiędzy Burnley i Everton zakończony wynikiem 0-2

W sobotę 16 grudnia na stadionie Turf Moor odbył się mecz pomiędzy drużynami Burnley i Everton. Everton odniósł zwycięstwo wynikiem 2-0, prowadząc już 2-0 na przerwę. Mecz ten odbył się w ramach 17. kolejki rozgrywek Premier League.

Mecz piłki nożnej: Burnley vs Everton

W sobotnie popołudnie na stadionie Turf Moor odbył się mecz pomiędzy drużynami Burnley i Everton w ramach 17. kolejki Premier League.

Gospodarze, Burnley, podejmowali na własnym boisku drużynę Everton. Mecz rozpoczął się o godzinie 17:30.

Sędzią głównym spotkania był Anthony Taylor.

Sprawozdanie z meczu

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn głośno dopingowali swoich ulubieńców, tworząc niesamowity klimat.

Po zaledwie 19 minutach gry, to goście objęli prowadzenie. Bramkę dla Evertonu zdobył A. Onana po asyście D. McNeila.

Kilka minut później, w 25. minucie, na listę strzelców wpisał się M. Keane, podwyższając prowadzenie dla Evertonu na 0-2.

Burnley próbowało odrobić straty, ale skuteczna obrona Evertonu oraz dobra gra bramkarza sprawiła, że wynik nie uległ zmianie do końca meczu.

W drugiej połowie emocje sięgały zenitu, obie drużyny starały się zdobyć kolejne bramki, co skutkowało wzmożonymi atakami i zaciekłymi pojedynkami na środku boiska.

W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jamesa Garnera z drużyny gości.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść Evertonu, który zasłużenie sięgnął po trzy punkty.

W kolejnych meczach Burnley zmierzy się z Fulham, Liverpool i Aston Villą, natomiast Everton stanie do potyczek z Fulham, Tottenhamem.

Po emocjonującym spotkaniu, kibice opuszczający stadion Turf Moor z pewnością będą długo wspominać tę futbolową uczcie.