Na obiekcie Etihad Stadium dnia 2024-01-31 19:30 odbył się mecz pomiędzy Manchester City i Burnley: wynik końcowy 3-1

W ostatnim meczu 22. kolejki Premier League, Manchester City podejmował na swoim stadionie drużynę Burnley. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3-1, a bramki padły już w pierwszej połowie. Mecz odbył się tydzień temu, 31 stycznia o godzinie 19:30 na Etihad Stadium.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Manchester City i Burnley

Wczorajszy mecz piłkarski pomiędzy Manchester City a Burnley na Etihad Stadium z pewnością dostarczył wielu emocji fanom obu drużyn. Spotkanie, które odbyło się 31 stycznia o godzinie 19:30, było częścią 22. kolejki Premier League. Wraz z sędzią głównym Samuelm Barrottem z Anglii, obie drużyny zainspirowały kibiców swoimi umiejętnościami na boisku. Ostateczny wynik spotkania to 3-1 na korzyść Manchester City.

Pierwsza połowa meczu była pełna napięcia i ekscytacji. Już w 16. minucie J. Álvarez zdobył pierwszego gola dla gospodarzy, dając im prowadzenie 1-0. Kolejne trafienie dla Manchester City miało miejsce w 22. minucie, gdy J. Álvarez podwaja prowadzenie, z asystą K. De Bruyne. Przerwa kończy się wynikiem 2-0 dla gospodarzy.

Po powrocie na boisko po przerwie, to gospodarze ponownie zdobywają bramkę. Tym razem strzelił ją Rodri z asystą P. Fodena, ustalając wynik na 3-0 dla Manchester City. Burnley nie poddaje się i w końcówce meczu udaje im się zdobyć honorowego gola. A. Al Dakhil trafia do bramki w 90. minucie, ostatecznie ustalając wynik spotkania na 3-1.

Mecz nie obył się bez kartek. Ederson oraz Jérémy Doku z Manchester City otrzymali żółte kartki w 75. i 81. minucie odpowiednio. Z kolei Hjalmar Ekdal oraz Connor Roberts z Burnley również zobaczyli żółte kartki w 21. i 75. minucie. Czerwone kartki nie zostały przyznane ani gospodarzom, ani gościom.

Następne mecze dla Manchester City to starcia z Brentford, Everton oraz FC Copenhagen, natomiast Burnley zmierzy się z Liverpool, Arsenalem oraz Crystal Palace.