Spotkanie Crystal Palace - Burnley zakończone wynikiem 3-0 na stadionie Selhurst Park

Crystal Palace pokonało Burnley 3-0 w meczu 26. kolejki Premier League rozegranym na Selhurst Park. Mimo bezbramkowego remisu na przerwę, gospodarze zdominowali drugą połowę, zdobywając trzy bramki i zapewniając sobie ważne trzy punkty. Spotkanie miało miejsce 2 dni temu, 24 lutego o godzinie 15:00.

Crystal Palace 3-0 Burnley: Przebieg meczu

Spotkanie pomiędzy Crystal Palace a Burnley odbyło się na Selhurst Park, gdzie gospodarze podejmowali gości z determinacją. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 na korzyść Crystal Palace, którzy zapewnili kibicom emocjonujące widowisko.

Sprawozdanie z meczu

Od pierwszych minut spotkania atmosfera na stadionie była niesamowicie gorąca. Obie drużyny walczyły o przewagę, a piłkarze oddawali strzał za strzałem, nie dając wytchnienia obrońcom. Mimo wielu groźnych sytuacji, do przerwy wynik pozostał bezbramkowy, co z pewnością nie przewidywał nikt z oglądających.

Po przerwie to Crystal Palace wzięli inicjatywę w swoje ręce i to oni otworzyli wynik meczu. W 68. minucie C. Richards strzelił gola po zagraniu J. Ayew, dając prowadzenie gospodarzom. Chwilę później, w 71. minucie, J. Ayew sam wpisał się na listę strzelców po asyście Matheusa França, podwyższając wynik na 2-0 dla Crystal Palace.

Burnley próbowali odpowiedzieć, ale defensywa gospodarzy była nie do przejścia, a skuteczność piłkarzy Crystal Palace imponująca. W 79. minucie J. Mateta ustalił wynik na 3-0, zapewniając drużynie kompletną dominację na boisku.

W trakcie meczu arbiter Lewis Smith musiał sięgnąć po kartki, pokazując żółte kartki Adamowi Whartonowi, Tyrickowi Mitchellowi i Jordanowi Ayewowi z Crystal Palace oraz Maxime'owi Estève z Burnley. Do tego czerwoną kartkę w 35. minucie otrzymał Josh Brownhill z drużyny gości.

Po końcowym gwizdku kibice Crystal Palace mogli cieszyć się z zasłużonej wygranej swojej drużyny. Następne wyzwania czekają już zarówno na gospodarzy, którzy zmierzą się z Tottenhamem, Luton i Newcastle, jak i na gości, którzy zmierzą się z Bournemouth, West Hamem i Brentford. Pełne emocji starcia w Premier League ciąg dalszy!