Spotkanie Tottenham vs Burnley, wynik 2-1

Emocje sięgały zenitu na Tottenham Hotspur Stadium, gdzie w sobotę Tottenham podejmował Burnley w ramach 37. kolejki Premier League. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-1, choć do przerwy obie drużyny były na remisowym poziomie 1-1. Starcie to dostarczyło kibicom nie tylko emocji, ale i kluczowych momentów, które zadecydowały o losach trzech punktów.

Tottenham - Burnley 2-1: Emocjonująca wygrana gospodarzy na Tottenham Hotspur Stadium

W meczu 37. kolejki Premier League drużyna Tottenham podejmowała na własnym boisku ekipę Burnley. Mecz odbył się w środę, 11 maja 2024 roku o godzinie 14:00. Sędzią głównym tego starcia był Australijczyk Jarred Gillett.

Po emocjonującym widowisku to gospodarze wyszli zwycięsko, pokonując rywali 2-1. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1, ale to w drugiej części spotkania padły bramki decydujące o losach meczu.

Pierwsze trafienie zanotował J. Bruun Larsen z Burnley w 25. minucie, asystującemu S. Berge. Jednak odpowiedź nie z się długo czekała, gdyż już w 32. minucie Pedro Porro wyrównał stan meczu na 1-1 po podaniu B. Johnsona.

Ostateczny rezultat meczu ustalił M. van de Ven z Tottenham, który zdobył bramkę na 2-1 w 82. minucie po asyście J. Maddisona.

W trakcie meczu arbiter pokazał kilka żółtych kartek. W zespole gospodarzy kartoniki obejrzeli James Maddison (47'), Oliver Skipp (55') oraz Pape Matar Sarr (87'). Z kolei w drużynie gości ukarani zostali Josh Cullen (11'), Charlie Taylor (46'), Sander Berge (65'), Jacob Bruun Larsen (67') oraz Lorenz Assignon (90').

Nie odnotowano czerwonych kartek w żadnej z drużyn.

Po emocjonującym spotkaniu Tottenham zmierzy się kolejno z Manchester City, Sheffield Utd, oraz Newcastle, natomiast Burnley zmierzy się z Nottingham Forest.